۞ بانک اطلاعات حقوقی :

در این وب سایت تلاش گردیده است اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی، با هدف ارتقاء دانش حقوقی کشور، به طور رایگان در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دعاوی » دعاوی املاک و اراضی » منوی بالای صفحه اصلی
  • شناسه : 10517
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  • 5810 بازدید
مبایعه نامه
ابطال مبایعه نامه

ابطال مبایعه نامه

ابطال مبایعه نامه قانون مدنی در ماده ۳۳۸ عقد بیع را چنین تعریف می نماید : « عقد بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم » یعنی پس از توافق بایع و مشتری در مال موضوع قرارداد و ثمن معامله با اعلام خواست و اراده دو طرف که به آن ایجاب (برای فروشنده) […]

ابطال مبایعه نامه

قانون مدنی در ماده ۳۳۸ عقد بیع را چنین تعریف می نماید : « عقد بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم » یعنی پس از توافق بایع و مشتری در مال موضوع قرارداد و ثمن معامله با اعلام خواست و اراده دو طرف که به آن ایجاب (برای فروشنده) و قبول (برای خریدار) گفته می­شود، معامله انجام و اصطلاحاً بیع واقع شده است.
پس از اینکه ایجاب و قبول واقع شود، مشتری مالک مبیع و بایع مالک ثمن می­شود؛ بدین لحاظ عقد بیع، بایع را به تسلیم مبیع و مشتری را به تادیه ثمن ملزم می­کند.
به قراردادی که در خصوص عقد بیع و شرایط آن بین طرفین نوشته می شود « مبایعه نامه » می گویند .
قانونگذار شرایطی را برای صحت هر معامله از جمله عقد بیع در نظر گرفته است که در صورت فقد شرایط اساسی مبایعه نامه قابل ابطال می باشد.
در بسیاری از مواقع اثبات تحقق شرایط ابطال نزد دادگاه دارای پیچیدگی های بسیار بوده و ریزبینی مدعی و دخالت اهل فن را می طلبد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ابطال مبایعه نامه و شرایط آن به لینک ابطال معامله یا قرارداد مراجعه نمایید .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*