۞ بانک اطلاعات حقوقی :

در این وب سایت تلاش گردیده است اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی، با هدف ارتقاء دانش حقوقی کشور، به طور رایگان در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پرسش و پاسخ » حقوق مدنی » منوی‌های سمت راست
  • شناسه : 11351
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
  • 478 بازدید

عدم امکان مطالبه عواید متصرفات مورث توسط وارث در صورتی که مالکیت محرز نباشد

عدم امکان مطالبه عواید متصرفات مورث توسط وارث در صورتی که مالکیت محرز نباشد سئوال:  آیا در صورت عدم امکان تقسیم در مورد متصرفات بدون سند مالکیت متوفی، امکان مطالبه عواید آن برای وراث وجود دارد یا خیر؟ آیا می­توان در مورد زمین غیرقابل تقسیم وفق ماده ۳۱۷ قانون امور حسبی اقدام کرد؟ پاسخ: مطالبه […]

عدم امکان مطالبه عواید متصرفات مورث توسط وارث در صورتی که مالکیت محرز نباشد

سئوال: 
آیا در صورت عدم امکان تقسیم در مورد متصرفات بدون سند مالکیت متوفی، امکان مطالبه عواید آن برای وراث وجود دارد یا خیر؟ آیا می­توان در مورد زمین غیرقابل تقسیم وفق ماده ۳۱۷ قانون امور حسبی اقدام کرد؟

پاسخ:
مطالبه عواید اموال غیرمنقول قبل از احراز مالکیت میسر نیست و فروش زمین غیرقابل تقسیم، به هر علتی بدون درخواست ذینفع وجاهت قانونی ندارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*