۞ بانک اطلاعات حقوقی :

در این وب سایت تلاش گردیده است اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی، با هدف ارتقاء دانش حقوقی کشور، به طور رایگان در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پرسش و پاسخ » حقوق خانواده » منوی‌های سمت راست
  • شناسه : 10692
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  • 526 بازدید

مدت اعتبار حکم طلاق

مدت اعتبار حکم طلاق پرسش : زوج یا زوجه پس از اخذ حکم طلاق از دادگاه ، چه مدت جهت اجرای صیغه طلاق فرصت دارند ؟ پاسخ : به استحضار میرساند مطابق با ماده  ۳۳ قانون حمایت از خانواده مصوب ۱/۱۲/۱۳۹۱ ، مدت اعتبار حکم طلاق شش ماه پس از تاریخ ابلاغ رأی فرجامی یا […]

مدت اعتبار حکم طلاق

پرسش :
زوج یا زوجه پس از اخذ حکم طلاق از دادگاه ، چه مدت جهت اجرای صیغه طلاق فرصت دارند ؟

پاسخ :
به استحضار میرساند مطابق با ماده  ۳۳ قانون حمایت از خانواده مصوب ۱/۱۲/۱۳۹۱ ، مدت اعتبار حکم طلاق شش ماه پس از تاریخ ابلاغ رأی فرجامی یا انقضای مهلت فرجام ‌ خواهی است. هرگاه حکم طلاق از سوی زوجه به دفتر رسمی ازدواج و طلاق تسلیم شود، در صورتی که زوج ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ مراتب در دفترخانه حاضر نشود، سردفتر به زوجین ابلاغ می ‌ کند برای اجرای صیغه طلاق و ثبت آن در دفترخانه حاضر شوند. در صورت عدم حضور زوج و عدم اعلام عذر از سوی وی یا امتناع او از اجرای صیغه، صیغه طلاق جاری و ثبت می‌شود و مراتب به زوج ابلاغ می‌گردد. در صورت اعلام عذر از سوی زوج، یک نوبت دیگر به ترتیب مذکور از طرفین دعوت به‌عمل می ‌ آید.
 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*