۞ بانک اطلاعات حقوقی :

در این وب سایت تلاش گردیده است اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی، با هدف ارتقاء دانش حقوقی کشور، به طور رایگان در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد.

  • شناسه : 11065
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  • 19315 بازدید

نمونه قرارداد عقد صلح

نمونه قرار داد عقد صلح نمونه قرارداد صلح در مقام رفع تنازع ‏به تاریخ متن زیر بالغین، عاقلین، قاصدین و مختارین آقایان و …….. به ترتیب ساکن…………. در‏کمال صحت و سلامت عقل و مزاج و روح و روان با اهلیت تام حاضر دفتر گردیدند و بعد الحضور باطیب خاطر و رضای کامل کلیه اختلافات و […]

نمونه قرار داد عقد صلح

نمونه قرارداد صلح در مقام رفع تنازع
‏به تاریخ متن زیر بالغین، عاقلین، قاصدین و مختارین آقایان و …….. به ترتیب ساکن…………. در‏کمال صحت و سلامت عقل و مزاج و روح و روان با اهلیت تام حاضر دفتر گردیدند و بعد الحضور باطیب خاطر و رضای کامل کلیه اختلافات و مناقشات موجود و تنازعات و ترافعات و دعاوی احتمالی ناشی از روابط و ارتباطات معاملاتی و مشارکتی و مالی منعقده مکتوبه و غیر مکتوبه خودشان تحت هر اسم، عنوان و نام برده که هست و باشد و بداهتاً قوانین و مقررات موضوعه جاریه مملکتی مصالحه ی آنها را تجویز کند، در قبال دو سبد گل مقوم به ارزش و مبلغ ریالی یک میلیون ریال تمام به همکدیگر صلح نمودند و تمامی شرایط و موازین حاکم بر عنقد صلح بین آنها ساری و جاری گردید و به سائقه احتیط ‏اسقاط کافه خیارات ولو خیار غبن به اعلی مراتبه از طرفین به عمل آمد و ضمن عقد موصوف افراد فوق الذکر متراضیاً و متوافقاً اقرار و اعتراف صریح نمودند که هیچکونه مطالبات، طلب، حساب، دین و دیون، بدهی و بطور اعم حق و حقوقی راجع به موارد مذکوره از یکدیگر نداشته و ندارد و از هر حیث و جهت نسبت به همدیگر بری الذمه می باشند و با ساقط کردن کلیه حقوق حق هرگونه ادعا و اعتراضی را ولو در آتیه در خصوص موارد مسطوره از خود سلب و ساقط نمودند و این حق الثبت و حق التحریر و بهای اوراق طی فیش واریز و اوراق و مصرف شد.
به تاریخ ……… هجری شمسی
 
نمونه قرارداد صلح در مقام انجام معامله
صلح حقوقی سر قفلی مغازه
‏طرف اول قرارداد (مصالح): خانم /  آقای……………. فرزند آقای……………. دارای شناسنامه شماره…….. صادره از………….. متولد…….. ساکن…….
طرف دوم قرارداد (متصالح): خانم / آقای……………. فرزند آقای……………. دارای شناسنامه شماره…… صادره از……… متولد……………. ساکن……..
مورد معامله:
کلیه حقوق مادی و عینی، حقیقی، واقعی، فرضی، تصرفی، صنفی، تصوری و احتمالی مصالح نسبت به حق کسب، پیشه یا تجارت و سرقفلی در شش دانگ یک باب مغازه واقع در………………… به نشانی……………………… بنام مصالح که طبق سند اجاره شماره………… مورخ……………………….. تنظیمی دفترخانه شماره………………..اجاره خط آن بنام مصالح تنظیم گردیده و پس از امضای این قرارداد دیگر هیچگونه حقی از حقوق مزبوره ناشی از حق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی و صنفی و تصرف در مغازه فوق الذکر برای مصالح باقی نماینده و همه آن حقوق در مورد مصالحه متعلق به متصالح است که متصالح اقرار به تصرف کرده.
مبلغ قرارداد (مال الصلح): مبلغ…………….. ریال رایج که تماماً نقدا به مصالح تسلیم و تادیه گردیده به اقراره.
کلیه شرایط صحت قطعی اعم از قبض و اقباض و صیغه به اظهار و غیره اجرا شده و به سائقه احتیاط کافه خیارات خصوصاً خیار غبن هر چند فاحش از طرفین اسقاط گردیده است.
تذکاریه:
ا- ضمن العقد لازم حاضر مصالح به متصالح وکالت با حق توکیل غیر ولو مکرر با داشتن اختیار عزل وکلای انتخابی خویش یا جایگزینی آن هر چند کراراً داده و می دهد که جهت فسخ و الغای سند اجاره شماره مرقوم و تنظیم و سند اجاره به نام خود یا قائم مقامات خود در خصوص مغازه مزبور به هر شرط و به هر کیفیت و بهر مدت اقدام نماید.
٢‏- ضمن العقد لازم و ضمن العقد خارج لازم که با قرار عقد خارج لازم فی ما بین طرفین بطور شفاهی منعقد شده مصالح به عنوان موکل حق عزل متصالح(وکیل مرقوم) یا ضم امین یا ضم وکیل را از حال الی ٣٠‏سال شمسی از خود‏ ساقط نمود.
٣‏- متصالح متعهد به تادیه اجور عقب افتاده احتمالی سند اجاره مرقوم گردید. ضمان درک از حال الی ده سال شمسی به عهده مصالح می باشد.

محل امضای طرف اول قرارداد (مصالح)                                      محل امضای طرف دوم قرارداد (متصالح)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*