۞ بانک اطلاعات حقوقی :

در این وب سایت تلاش گردیده است اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی، با هدف ارتقاء دانش حقوقی کشور، به طور رایگان در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » صفحات منفرد » منوی بالای صفحه اصلی
  • شناسه : 11070
  • ۲۱ تیر ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۷
  • 1288 بازدید
وکیل املاک و اراضی
وکیل املاک تهران

وکیل املاک تهران

وکیل متخصص املاک و اراضی در تهران به چه کسی گفته می شود و وکیل متخصص املاک و مستغلات در تهران باید داری چه خصوصیاتی باشد ؟ ملک و املاک از دیرباز یکی از مهمترین موضوعات مورد تنازع بین انسانها بوده و می باشد و به تبع آن نیاز به وکیل متخصص املاک و اراضی در […]

وکیل متخصص املاک و اراضی در تهران به چه کسی گفته می شود و وکیل متخصص املاک و مستغلات در تهران باید داری چه خصوصیاتی باشد ؟

وکیل املاک تهرانملک و املاک از دیرباز یکی از مهمترین موضوعات مورد تنازع بین انسانها بوده و می باشد و به تبع آن نیاز به وکیل متخصص املاک و اراضی در شهرهای بزرگ علی الخصوص شهر تهران بیش از پیش احساس می گردد.

بدیهی است داشتن ملک و سرپناه برای زندگی یکی از نیاز های مهم و اولیه هر انسان در این کره خاکی می باشد، علاوه بر آن به دلیل رشد روزافزون جمعیت همواره نیاز به این مهم بیشتر و شدیدتر از قبل احساس می گردد و به تبع آن اختلافات در خصوص روابط حقوقی املاک نیز ایجاد می گردد و حضور اهل فن و وکیل متخصص املاک، اراضی و مستغلات و یا اخذ مشاوره از آن ها موجب تنویر راه جهت احقاق و عدم تضعییع حق می گردد.

واضح است که با افزایش تقاضا قیمت املاک افزایش پیدا می نماید، بهمین جهت سرمایه گذاری در املاک و اراضی و مستغلات در همه کشورها همواره از سودآورترین کسب و کارها بوده و حجم زیادی از سرمایه و نقدینگی به این سمت سرازیر می گردد.

دارا شدن مالکیت اعم از عین و منفعت، مستلزم ایجاد روابط حقوقی بین افراد می باشد و هر کجا که مراودات حقوقی و مالی در میان باشد ممکن است اجرای تعهد توسط یکی از طرفین مورد تزلزل قرار گیرد و طرف دیگر الزام به اجرای این تعهد را از دادگاه بخواهد و گاه ممکن است قرارداد و تعهدی در میان نباشد ولی باز حق مالکیت مورد تجاوز قرار بگیرد.

در تمامی این موارد با علم یا بدون علم به ذیحق یا عدم ذیحق بودن، حق مورد نزاع قرار می گیرد و یک طرف در مقام احقاق حق برآمده و چنانچه این احقاق حق از مراجع قضایی درخواست گردد، دعوا در معنای خاص خود محقق و طرفین ناچار به اقامه دلیل و اثبات حق می باشند.
دعاوی ملکی علی الخصوص در نظام حقوقی ما دارای پیچیدگی های خاصی بوده و کسب نتیجه مطلوب، به یقین داشتن اطلاعات حقوقی یا دخالت وکیل متخصص املاک و اراضی و اهل فن را می طلبد.

چه بسیارند افرادی که به دلیل عدم دارا بودن اطلاعات حقوقی و یا آگاه نبودن از رویه قضائی و عدم مشورت با اهل فن یا وکیل متخصص املاک، توانایی احقاق حق خویش را برای همیشه از دست داده اند یا متحمل ضررهای مادی و معنوی جبران ناپذیری گردیده اند.
ناگفته نماند که توجه در انعقاد قرارداد ( اعم از مبایعه نامه، اجاره نامه، قرارداد مشارکت در ساخت و … ) و رعایت و پیش بینی موارد و نکات حقوقی و قانونی، از بروز بسیاری از مشکلات و اختلافات جلوگیری می نماد. پیشنهاد میگردد همواره در تنظیم قرارداد از مشورت و یا حضور افراد متخصص بهره مند گردید. اگر چنین نکنید احتمال اینکه در آینده هزینه گزافی را صرف حل اختلاف نمایید بالا می باشد.

برخی از دعاوی ملکی مطروحه در محاکم عبارتند از : ((( جهت کسب اطلاعات در خصوص هر دعوی می توانید روی آن کلیک نمائید )))

تائید و اعلان فسخ قرارداد، تائید و اعلان ابطال قرارداد، تائید و اعلان انفساخ قرارداد، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع، دعاوی ناشی از اختلاف در قرارداد مشارکت در ساخت و احداث بنا که با توجه به تخصصی بودن آن حضور وکیل متخصص املاک در آن بسیار محسوس است، دعاوی مربوط به پیش فروش املاک، افراز و تقسیم املاک مشاع، دستور فروش ملک مشاع، خلع ید ملک اعم از مشاعی و غیر مشاعی، تخلیه ملک اعم از مسکونی و تجاری، دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه اعم از تعدیل اجاره بها، تجویز انتقال منافع و الزام به ثبت رسمی سند اجاره و …، رفع تصرف عدوانی، رفع ممانعت از حق، رفع مزاحمت، دعاوی مربوط به اداره منابع طبیعی، دعاوی مربوط به شهرداری اعم از دعاوی ناشی از حقوق مالکانه در مقابل طرح های عمومی شهرداری، ابطال مصوبات، مطالبه بهای زمین و … (که الزاماً می بایست توسط وکیل متخصص املاک، اراضی و مستغلات در امور شهرداری انجام پذیرد)، الزام به فک رهن، الزام به اخذ پایانکار، الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، اثبات مالکیت، قلع و قمع بنای غیر مجاز، مطالبه حق زارعانه، الزام به تادیه ثمن معامله، مطالبه خسارت، مطالبه وجه التزام ناشی از قرارداد، ابطال سند مالکیت، اثبات وقوع عقد بیع، ابطال سند رهنی، ابطال معامله فضولی و …

 

موسسه حقوقی علی عبدی

مرکز تخصصی مشاوره حقوقی و وکالت در دعاوی مربوط به املاک، اراضی و مستغلات

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*