۞ بانک اطلاعات حقوقی :

در این وب سایت تلاش گردیده است اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی، با هدف ارتقاء دانش حقوقی کشور، به طور رایگان در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دعاوی » دعاوی املاک و اراضی » منوی بالای صفحه اصلی
  • شناسه : 10517
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  • 950 بازدید

ابطال مبایعه نامه

ابطال مبایعه نامه قانون مدنی در ماده ۳۳۸ عقد بیع را چنین تعریف می نماید : « عقد بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم » یعنی پس از توافق بایع و مشتری در مال موضوع قرارداد و ثمن معامله با اعلام خواست و اراده دو طرف که به آن ایجاب (برای فروشنده) […]

ابطال مبایعه نامه

قانون مدنی در ماده ۳۳۸ عقد بیع را چنین تعریف می نماید : « عقد بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم » یعنی پس از توافق بایع و مشتری در مال موضوع قرارداد و ثمن معامله با اعلام خواست و اراده دو طرف که به آن ایجاب (برای فروشنده) و قبول (برای خریدار) گفته می­شود، معامله انجام و اصطلاحاً بیع واقع شده است. پس از اینکه ایجاب و قبول واقع شود، مشتری مالک مبیع و بایع مالک ثمن می­شود؛ بدین لحاظ عقد بیع، بایع را به تسلیم مبیع و مشتری را به تادیه ثمن ملزم می­کند. به قراردادی که در خصوص عقد بیع و شرایط آن بین طرفین نوشته می شود « مبایعه نامه » می گویند . قانونگذار شرایطی را برای صحت هر معامله از جمله عقد بیع در نظر گرفته است که در صورت فقد شرایط اساسی مبایعه نامه باطل می باشد . در بسیاری از مواقع اثبات تحقق شرایط ابطال نزد دادگاه دارای پیچیدگی های بسیار بوده و ریزبینی مدعی و دخالت اهل فن را می طلبد . جهت بررسی این شرایط به لینک ابطال معامله یا قرارداد مراجعه نمایید .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*