۞ بانک اطلاعات حقوقی :

در این وب سایت تلاش گردیده است اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی، با هدف ارتقاء دانش حقوقی کشور، در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پرسش و پاسخ » حقوق مدنی » منوی‌های سمت راست
  • شناسه : 11338
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
  • 42 بازدید

آیا حادثه تصادف رانندگی مشمول عنوان «هدم» می­باشد؟

آیا حادثه تصادف رانندگی مشمول عنوان «هدم» می­باشد؟ سئوال:  در اثر وقوع تصادف بین یک دستگاه سواری و یک دستگاه اتوبوس تمام سرنشینان سواری که اعضای یک خانواده بوده­ اند، فوت نموده و تقدم و تأخر فوت هیچ کدام معلوم نیست، آیا موضوع مشمول «هدم» مذکور در ماده ۸۳۷ قانون مدنی می­باشد و از همدیگر […]

آیا حادثه تصادف رانندگی مشمول عنوان «هدم» می­باشد؟

سئوال: 
در اثر وقوع تصادف بین یک دستگاه سواری و یک دستگاه اتوبوس تمام سرنشینان سواری که اعضای یک خانواده بوده­ اند، فوت نموده و تقدم و تأخر فوت هیچ کدام معلوم نیست، آیا موضوع مشمول «هدم» مذکور در ماده ۸۳۷ قانون مدنی می­باشد و از همدیگر ارث می­برند یا خیر؟

پاسخ:
با توجه به فروض مذکور در سئوال موضوع از شمول هدم خارج و مشمول مقررات صدر ماده ۸۷۳ می­باشد. 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*