۞ بانک اطلاعات حقوقی :

در این وب سایت تلاش گردیده است اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی، با هدف ارتقاء دانش حقوقی کشور، در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقالات حقوقی » مقاله خانواده » منوی‌های سمت راست
  • شناسه : 11198
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  • 45 بازدید

چگونه می توانم همسرم را ممنوع الخروج کنم !؟

چگونه می توانم همسرم را در سریع ترین زمان ممکن ممنوع الخروج کنم !؟ جهت انجام این امر در سریع ترین زمان ممکن می توانید به همراه مدارک شناسایی، اصل سند ازدواج به دفترخانه ای که ازدواج را ثبت کرده است مراجعه و تقاضای صدور اجرائیه نسبت به تمام یا قسمتی از مهریه را نمایید. […]

چگونه می توانم همسرم را در سریع ترین زمان ممکن ممنوع الخروج کنم !؟

جهت انجام این امر در سریع ترین زمان ممکن می توانید به همراه مدارک شناسایی، اصل سند ازدواج به دفترخانه ای که ازدواج را ثبت کرده است مراجعه و تقاضای صدور اجرائیه نسبت به تمام یا قسمتی از مهریه را نمایید. دفترخانه برگه اجرائیه ای صادر می کند و هزینه اندکی نیز دریافت می دارد و در سند ازدواج قید می کند که روی مهریه این سند، نسبت به مقداری که توسط شما مطالبه می گردد، اجرائیه صادر شده است. این بدان معناست که دیگر نمی توانید نسبت به آن میزان از طریق دیگری برای وصول مهریه اقدام کنید. دفترخانه، برگه اجرائیه را برای ابلاغ به همسرتان، به شما داده تا آن را به دایره اجرای ثبت محل ببرید. دفتر ازدواج موظف است که پس از صدور اجرائیه مراتب را توسط پست پیشتاز به اطلاع زوج برساند. پس از مراجعه به دایره اجرای اداره ثبت مربوطه و تشکیل پرونده اداره ی اجرا برگ اجرائیه را برای ابلاغ به همسرتان ارسال نموده و اعلام می نماید تا ظرف ده روز نسبت به پرداخت مهریه اقدام شود وگرنه اموالش توقیف می شود. بعد از ده روز در صورت عدم اجرای مندرجات اجرائیه، می توانید جهت ممنوع الخروج نمودن همسرتان فرم ممنوع الخروج کردن را از همان اداره دریافت و تکمیل می نمایید. لازم به ذکر است در این فرم باید قید شود که همسرتان نسبت به چه میزان از مهریه ممنوع الخروج  شود.
توجه داشته باشید که هر میزان از مهریه را که در این فرم قید کنید دیگر نسبت به آن نمی توانید تقاضای توقیف اموال نمائید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*